Jeśli bardziej niż element losowy, w grach interesuje Was, by wygrana zależała od trafności posunięć, wybierzcie gry logiczne. O tym, kto zostanie zwycięzcą decyduje w nich bowiem sprawność myślenia graczy. Kategoria ta mieści w sobie różnego rodzaju zagadki logiczne dla dzieci, gry strategiczne, niektóre karciane, labirynty oraz quizy. Wszystkie gry logiczne wymagają, by ruszyć głową. To znakomita gimnastyka mózgu dla młodszych i starszych.
Savoir vivre - quiz, odpowiedz na pytania

Savoir vivre - quiz
Quiz sprawdzający wiedzę na temat savoir vivre’u. Gra, test on line, konkurs dla dzieci, w którym utrwalą wiedzę o zachowaniu przy stole i dobrych manierach.

Quiz, odpowiedz na pytania

Quiz
Quiz sprawdzający wiedzę na temat Świąt Bożego Narodzenia. Gra, test on line, konkurs dla dzieci, w którym poznają tradycje świąteczne w różnych krajach.

Kuchenna zagadka, przygotuj lasagne

Kuchenna zagadka
Gra kuchenna w przygotowanie lasagne według zagadkowego przepisu. Zagadka logiczna wymagająca spostrzegawczości, zawierająca słownictwo związane z gotowaniem.

Detektyw, znajdź porywacza

Detektyw
Zagadka logiczna, w której jesteś detektywem poszukującym tego, kto porywał Świętego Mikołaja. Gra na spostrzegawczość, sprawdzająca rozumienie ze słuchu.

Pracowity dzień, wykonaj zadania

Pracowity dzień
Gra poznawcza polegająca na wykonaniu zadań z listy. Gra na czas, ucząca logiki, ćwicząca pamięć, spostrzegawczość i rozumienie ze słuchu; ciekawe słownictwo.

Torba sportowa, spakuj

Torba sportowa
Gra logiczna polegająca na spakowaniu torby sportowej. Układanka, w której nauczysz się nazw akcesoriów sportowych i poćwiczysz analityczne myślenie.

Pasjans herbaciany, ułóż

Pasjans herbaciany
Gra karciana w układanie pasjansa, ucząca zwrotów związanych z podawaniem herbaty. Tradycyjna gra logiczna, w której liczy się strategia i spostrzegawczość.

Madżong Ninja, połącz w pary

Madżong Ninja
Gra madżong (mahjong) polega na odnajdywaniu par płytek z identycznymi obrazkami. Układanka o japońskich ninja, w której ćwiczysz spostrzegawczość i strategię.

Skarby - Madżong, połącz w pary

Skarby - Madżong
Gra madżong (mahjong) polega na odnajdywaniu par płytek z identycznymi obrazkami. Układanka o szukaniu skarbów, w której ćwiczysz spostrzegawczość i strategię.

Kosmetyczka, spakuj

Kosmetyczka
Gra poznawcza polegająca na spakowaniu kosmetyczki, by wszystko się w niej zmieściło. Układanka ucząca nazw przyborów toaletowych, ćwicząca logiczne myślenie