Wszystkich tych, którzy lubią zabawy językowe zapraszamy do kategorii gry słowne. Znajdziecie tu różnego rodzaju ćwiczenia pisania i czytania. Dzieci poznają alfabet, udoskonalą ortografię, a także nauczą się rozpoznawać ciekawe zjawiska językowe, takie jak np. homonimia. Gry językowe to znakomita okazja, by najmłodsi mogli potrenować literowanie i pisanie na klawiaturze komputera. Dostępność trzech dodatkowych, poza polską, wersji językowych, pozwala również zgłębiać tajniki języków obcych: angielskiego, niemieckiego i francuskiego.
Zagubione słówka. Znajdź literki.

Zagubione słówka
Zagubione słówka to gra słowna, w której dzieci mają za zadanie znaleźć ukryte na obrazku litery. Gra ćwiczy spostrzegawczość i literowanie.

Pająk - wisielec, odgadnij słowo

Pająk - wisielec
Zagrajcie w popularną zgadywankę typu hangman. „Pająk - wisielec” to gra słowna dla dzieci, w której poćwiczą spostrzegawczość, literowanie oraz słownictwo.

Literkowe koraliki, powtórz wzór

Literkowe koraliki
„Literkowe koraliki” to świetny sposób na naukę alfabetu. Ta gra słowna dla dzieci polega na nawlekaniu koralików na sznurek tak, by odtworzyć układ widoczny powyżej.

Atak niegrzecznych pingwinów, wpisz słowa

Atak niegrzecznych pingwinów
Atak niegrzecznych pingwinów. Gra zręcznościowa, która polega na jak najszybszym wpisywaniu z klawiatury pojawiających się stopniowo, prostych wyrazów. Gra słowna.

Atak piratów, wpisz słowa

Atak piratów
Atak piratów. Gra zręcznościowa, która polega na jak najszybszym wpisywaniu z klawiatury pojawiających się stopniowo słów. Gra słowna o tematyce marynistycznej.

Lista zakupów, zapisz

Lista zakupów
Gra językowa polegająca na stworzeniu listy zakupów zgodnie z usłyszanym nagraniem. Ćwiczenie pisania ze słuchu, które trenuje pamięć, ortografię i słownictwo.

Homonimy, połącz w pary

Homonimy
Gra językowa polegająca na znalezieniu par homonimów, czyli wyrazów, które brzmią tak samo ale znaczą co innego. Memo ćwiczące pamięć, logikę, spostrzegawczość.

Zagubione słowa, znajdź litery

Zagubione słowa
Gra ortograficzna, językowa, która polega na szukaniu liter z zagubionych słów na obrazkach. Poćwiczysz tu spostrzegawczość i literowanie.

Alfabet-puzzle, dopasuj części

Alfabet-puzzle
Gra dla przedszkolaków polegająca na ułożeniu puzzli, by pasowały do siebie litera i zwierzątko. Poznawanie alfabetu i słownictwa związanego ze zwierzętami.