Gry dla dzieci z kategorii łączenie w pary kształtują u najmłodszych umiejętność logicznego myślenia oraz ćwiczą spostrzegawczość i pamięć. Od wieków gry typu mahjong, czy memo były niezastąpioną rozrywką dla oka i umysłu. W przedstawionych tu zabawach edukacyjnych, oprócz treningu pamięci wzrokowej, zaangażowaliśmy również pamięć słuchową. Powtarzane przez lektorów frazy pomagają dziecku utrwalić prawidłową wymowę i zapamiętać słówka nie tylko w języku polskim, lecz również angielskim, niemieckim i francuskim.
< Poprzednia | 1 2 | Następna >
Słodki mahjong, połącz w pary

Słodki mahjong
Gra „Słodki mahjong” polega na odnajdywaniu par płytek z identycznymi obrazkami. To pyszna układanka o łakociach, w której potrenujesz spostrzegawczość i strategię.

Homonimy, połącz w pary

Homonimy
Gra językowa polegająca na znalezieniu par homonimów, czyli wyrazów, które brzmią tak samo ale znaczą co innego. Memo ćwiczące pamięć, logikę, spostrzegawczość.

Madżong Ninja, połącz w pary

Madżong Ninja
Gra madżong (mahjong) polega na odnajdywaniu par płytek z identycznymi obrazkami. Układanka o japońskich ninja, w której ćwiczysz spostrzegawczość i strategię.

Skarby - Madżong, połącz w pary

Skarby - Madżong
Gra madżong (mahjong) polega na odnajdywaniu par płytek z identycznymi obrazkami. Układanka o szukaniu skarbów, w której ćwiczysz spostrzegawczość i strategię.

Memo kosmetyczka, znajdź pary

Memo kosmetyczka
Gra dla przedszkolaków polegająca na wskazaniu par przedmiotów na tabliczkach. Memo, gra na spostrzegawczość ćwicząca nazwy przyborów kosmetycznych i pamięć.

Memo farma, znajdź pary

Memo farma
Gra dla przedszkolaków polegająca na wskazaniu par zwierzątek na tabliczkach. Memo, gra na spostrzegawczość ćwicząca nazywanie zwierząt i pamięć.

Memo owoce, znajdź pary

Memo owoce
Gra dla przedszkolaków polegająca na odkryciu par obrazków z tymi samymi owocami. Memo, gra na spostrzegawczość ćwicząca słownictwo nazw owoców i pamięć.

Owady, połącz w pary

Owady
Gra w parowanie owadów przez zaznaczenie ich wspólnym obrysem. Gra dla małych dzieci ćwicząca koncentrację, refleks i koordynację ręka-oko.

Pary nie do pary, znajdź pasujące

Pary nie do pary
Gra edukacyjna polegająca na łączeniu przedmiotów w pary. Gra w parowanie na zasadzie skojarzeń, która rozwija logiczne myślenie i spostrzegawczość dziecka.

Skarpetki, połącz w pary

Skarpetki
Gra edukacyjna polegająca na łączeniu w pary skarpetek. Ćwiczenie słownictwa związanego z kolorami i wzorami w języku angielskim, niemieckim i francuskim.

< Poprzednia | 1 2 | Następna >