Wśród wielu czynników wpływających na ogólny rozwój dziecka muzyka odgrywa bardzo ważną rolę. Przeżycia związane z jej odbiorem mają znaczący wpływ na rozwój emocjonalny i estetyczny. Gry muzyczne mają na celu przybliżyć dzieciom cudowny świat dźwięków. Znaleźć tu możemy zarówno gry dla przedszkolaków, w których uczą się nazw instrumentów, jak i twórcze gry dla dzieci pozwalające na skomponowanie własnej melodii, a także grę zawierającą kanony piosenek dla dzieci. Dzięki nim dziecko uczy się spostrzegać elementy muzyczne takie jak: melodia, rytm, tempo, nastrój, co jest podstawą do dalszego kształcenia muzycznego i tworzenia wrażliwych odbiorców muzyki.
Ptaszki, odtwórz melodię

Ptaszki
Zabawna gra muzyczna, która polega na klikaniu na ptaszki tak, by odtworzyć wyśpiewywaną przez nie melodię. Ćwiczenie pamięci i słuchu dla przedszkolaków.

Ubieranka rockowa, wybierz strój

Ubieranka rockowa
Ubieranka rockowa, która polega na dobraniu stroju Julii na koncert. Gra dla dziewczyn, przebieranka zawierająca nazwy części ubioru i instrumentów muzycznych.

Sklep muzyczny, posłuchaj dźwięków

Sklep muzyczny
Gra muzyczna w odtworzenie dźwięków instrumentów muzycznych i skomponowanie własnego utworu. Gra edukacyjna ucząca nazw instrumentów, rozwijająca kreatywność.

Trąbka, ułóż obrazek

Trąbka
Gra muzyczna polegająca na ułożeniu obrazka instrumentu muzycznego przez odwracanie klocków. Układanka ćwicząca spostrzegawczość, wrażliwość dziecka na dźwięk.

Gramofon, zagraj melodię

Gramofon
Gra muzyczna polegająca na odegraniu melodii zapisanej kolorowymi nutami. Możliwość odsłuchania piosenek. Gra edukacyjna ćwicząca słuch i pamięć.