Gry matematyczne to doskonały sposób na oswojenie dzieci z podstawami matematyki. Edutainment, czyli nauka poprzez zabawę, stanowi najefektywniejszą formę ćwiczeń. W proponowanych tu grach edukacyjnych dziecko liczy płatki kwiatków, śniegu, figurki, gwiazdki na niebie, ma za zadanie powtórzyć ciągi cyfr, dodać bądź odjąć różnego rodzaju przedmioty. Dzięki nowoczesnej formie i ciekawej treści gry dla dzieci pomogą zaprzyjaźnić się z matematyką dla przedszkolaków. Oprócz ćwiczenia pamięci wzrokowej w naszych darmowych grach online zaangażowaliśmy również pamięć słuchową. Powtarzane przez lektorów frazy pomagają dziecku utrwalić prawidłową wymowę i zapamiętać słówka nie tylko w języku polskim, lecz również angielskim, niemieckim i francuskim.
Podwodne miny, znajdź

Podwodne miny
Przeznaczona dla dzieci wersja klasycznego sapera. Gra logiczna, matematyczna, która polega na odkrywaniu pól w taki sposób, aby nie natrafić na podwodne miny.

Sudoku, uzupełnij

Sudoku
Sudoku to łamigłówka, której celem jest wypełnienie diagramu tak, by w każdym wierszu, kolumnie i w każdym pogrubionym kwadracie znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9.

Market, zrób zakupy

Market
Gra matematyczna w robienie zakupów w markecie - na czas i za określoną kwotę. Zabawa w sklep ćwicząca liczenie i pamięć oraz nazwy produktów spożywczych.

Płatek śniegu, stwórz własny płatek

Płatek śniegu
Gra twórcza polegająca na stworzeniu płatka śniegu. Gra edukacyjna, rysowanka rozwijająca kreatywność dziecka. Drukowanka ćwicząca stopniowanie i liczenie od 3 do 8.

Zielnik, stwórz kwiatek

Zielnik
Gra twórcza w stworzenie z płatków kwiatka w zielniku. Gra edukacyjna rozwijająca kreatywność, ćwicząca stopniowanie i liczebniki od 3 do 8 w różnych językach.

Uczucia, podziel równo

Uczucia
Gra matematyczna dla przedszkolaków polegająca na podzieleniu przysmaków tak, aby każde z dzieci miało zadowoloną minę. Gra poznawcza ćwicząca nazywanie uczuć.

Telefon, wybierz numer

Telefon
Gra matematyczna dla dzieci polegająca na powtórzeniu cyfr na tarczy telefonu. Gra edukacyjna wprowadzająca liczebniki od 0 do 9 w różnych językach.

Gwiazdozbiory, licz i łącz

Gwiazdozbiory
Gra matematyczna w łączenie punktów w kształt gwiazdozbioru. Poznawanie liczebników w zakresie do 10. Gra edukacyjna w liczenie do 10.

Figurki, licz i układaj

Liczenie figurek
Gra edukacyjna w ułożenie na półce odpowiedniej liczby figurek. Poznawanie liczebników w zakresie do 6. Gra matematyczna w dodawanie i odejmowanie do 6.