Zabawy przedstawione w kategorii gry kuchenne przybliżają dzieciom zagadnienia związane z kulinariami, gotowaniem oraz wszelkiego rodzaju produktami spożywczymi. Dzięki wirtualnemu gotowaniu na ekranie dzieci uczą się korzystać z przepisów, a zdobytą wiedzę mogą wykorzystać przy przygotowaniu wspólnych posiłków. Przedszkolaki i uczniowie poznają nazwy produktów spożywczych oraz słownictwo związane z kuchnią w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim. Jest to jeden z podstawowych zakresów tematycznych, na który kładzie się nacisk w nauce języków obcych. Powtarzane przez lektorów frazy utrwalają słówka i ich poprawną wymowę.
< Poprzednia | 1 2 | Następna >
Memo owoce, znajdź pary

Memo owoce
Gra dla przedszkolaków polegająca na odkryciu par obrazków z tymi samymi owocami. Memo, gra na spostrzegawczość ćwicząca słownictwo nazw owoców i pamięć.

Kanapka, przygotuj według wzoru

Kanapka
Gra kuchenna polegająca na przygotowaniu kanapki według wzoru. Gra dla małych dzieci ćwicząca spostrzegawczość, wprowadzająca słownictwo związane z jedzeniem.

Sól i cukier, dodaj odpowiednio

Sól i cukier
Gra kuchenna w odgadnięcie, które z przetworów mają smak słony, a które słodki. Gra językowa ćwicząca słownictwo związane z owocami i warzywami.

Gotowanie, dobierz składniki

Gotowanie
Gra kuchenna w dobranie składników potraw do przepisów. Gra edukacyjna ćwicząca korzystanie z instrukcji. Możliwość wykorzystania w prawdziwej kuchni.

Sztućce, dobierz do potrawy

Sztućce
Gra edukacyjna w dobranie sztućców do potrawy. Ćwiczenie słownictwa związanego z jedzeniem w różnych językach. Gra dla dzieci o zachowaniu się przy stole.

< Poprzednia | 1 2 | Następna >