Zabawy przedstawione w kategorii gry kuchenne przybliżają dzieciom zagadnienia związane z kulinariami, gotowaniem oraz wszelkiego rodzaju produktami spożywczymi. Dzięki wirtualnemu gotowaniu na ekranie dzieci uczą się korzystać z przepisów, a zdobytą wiedzę mogą wykorzystać przy przygotowaniu wspólnych posiłków. Przedszkolaki i uczniowie poznają nazwy produktów spożywczych oraz słownictwo związane z kuchnią w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim. Jest to jeden z podstawowych zakresów tematycznych, na który kładzie się nacisk w nauce języków obcych. Powtarzane przez lektorów frazy utrwalają słówka i ich poprawną wymowę.
< Poprzednia | 1 2 | Następna >
Sushi bar, ułóż

Sushi bar
„Sushi bar” to gra logiczna dla dzieci, w której należy ułożyć obok siebie trzy klocki z takimi samymi symbolami. Przetestujcie swoją spostrzegawczość w naszej grze kuchennej.

Dekorowanie pierniczków, ozdób

Dekorowanie pierniczków
Gra twórcza w dekorowanie pierniczków. Gra na Boże Narodzenie, która rozwija kreatywność, uczy nazw kształtów, kolorów i dodatków.

Koktajl, przygotuj

Koktajl
Koktajl to gra kuchenna, w której trzeba odtworzyć usłyszaną recepturę tak, by przygotować sześć owocowych koktajli dla pirata Paco. Gra na rozumienie ze słuchu i pamięć.

Podano do stołu, dobierz sztućce

Podano do stołu
Gra o dobrych manierach, w której trzeba dobrać sztućce do potraw. Gra o savoir vivre zawierająca ciekawostki o daniach ze świata, ucząca zachowania przy stole.

Savoir vivre - quiz, odpowiedz na pytania

Savoir vivre - quiz
Quiz sprawdzający wiedzę na temat savoir vivre’u. Gra, test on line, konkurs dla dzieci, w którym utrwalą wiedzę o zachowaniu przy stole i dobrych manierach.

Market, zrób zakupy

Market
Gra matematyczna w robienie zakupów w markecie - na czas i za określoną kwotę. Zabawa w sklep ćwicząca liczenie i pamięć oraz nazwy produktów spożywczych.

Kuchenna zagadka, przygotuj lasagne

Kuchenna zagadka
Gra kuchenna w przygotowanie lasagne według zagadkowego przepisu. Zagadka logiczna wymagająca spostrzegawczości, zawierająca słownictwo związane z gotowaniem.

Pizza, przygotuj według przepisu

Pizza
Gra kuchenna w przygotowanie pizzy według przepisu. Gra o gotowaniu z nazwami produktów żywnościowych, wymagająca spostrzegawczości i rozumienia ze słuchu.

Lodziarnia, przygotuj lody

Lodziarnia
Gra w lodziarnię, która polega na skomponowaniu lodów według zamówienia. Zabawa w sklep ćwicząca zapamiętywanie i rozumienie ze słuchu oraz nazwy smaków.

Lodówka, znajdź produkt

Lodówka
Gra edukacyjna polegająca na wskazaniu przedmiotu w lodówce. Gra kuchenna ćwicząca nazwy produktów spożywczych w języku niemieckim, francuskim i angielskim.

< Poprzednia | 1 2 | Następna >