Gry poznawcze dla dzieci mają za zadanie wprowadzić je w niezwykły, otaczający świat, ukazać i przybliżyć różnorodne zagadnienia, a tym samym wyzwolić w nich naturalną ciekawość. Edukacyjne gry poznawcze pozwalają zainteresować małych odkrywców i oswoić, na przykład z gabinetem lekarskim, czy ruchem drogowym oraz podstawami zachowania się na drodze. Za pomocą gier dla przedszkolaków możemy zachęcić maluchy do mycia ząbków oraz znaleźć masę inspiracji do zabaw poza ekranem komputera, na przykład w cienie, teatrzyk, odgadywanie temperatury na termometrze i wiele, wiele innych. Poznawcze gry dla uczniów i młodzieży w atrakcyjnej formie przekazują treści edukacyjne, ćwiczą pisanie, ortografię, słownictwo z różnych zakresów tematycznych w języku angielskim, niemieckim i francuskim.
Uczucia, podziel równo

Uczucia
Gra matematyczna dla przedszkolaków polegająca na podzieleniu przysmaków tak, aby każde z dzieci miało zadowoloną minę. Gra poznawcza ćwicząca nazywanie uczuć.

Mycie ząbków, umyj zęby

Mycie ząbków
Gra edukacyjna polegająca na myciu ząbków zwierzętom. Gra dla przedszkolaków ucząca higieny.

Najwspanialsze zwierzątka, wskaż, o którym mowa

Najwspanialsze zwierzątka
Gra edukacyjna, w której trzeba wskazać zwierzątko określone przymiotnikiem. Gra językowa ćwicząca stopniowanie przymiotników w różnych językach.

Termometr, wskaż temperaturę

Termometr
Gra dla przedszkolaków polegająca na wskazaniu odpowiedniej temperatury. Gra językowa ćwicząca słownictwo związane z temperaturą i jej stopniowaniem.

Cienie, odgadnij, czyj to cień

Cienie
Gra dla dzieci polegająca na odgadnięciu, którego zwierzątka widać cień. Gra edukacyjna ćwicząca słownictwo związane ze zwierzętami i rozwijająca wyobraźnię.

Zepsuty miś, wskaż czego brak

Zepsuty miś
Gra dla przedszkolaków polegająca na wskazaniu brakującego elementu. Gra edukacyjna ćwicząca słownictwo związane z częściami ciała w różnych językach.

Przedstawianie się, wskaż osobę

Przedstawianie się
Gra edukacyjna polegająca na wskazaniu przedstawiającej się osoby. Gra dla przedszkolaków ćwicząca formy grzecznościowe, spostrzegawczość i pamięć

Lokomotywa z wagonikami, ustaw kolorami

Lokomotywa z wagonikami
Gra dla małych dzieci polegająca na powtórzeniu układu kolorów wagoników. Gra edukacyjna ćwicząca nazwy kolorów w języku francuskim, niemieckim i angielskim.

Doniczki, dopasuj rozmiar

Doniczki
Gra dla przedszkolaków polegająca na dopasowaniu rozmiarów ziarenka i doniczki. Gra edukacyjna ćwicząca stopniowanie przymiotników w różnych językach.

Akwarium, wskaż co nie pasuje

Akwarium
Gra dla dzieci polegająca na wskazaniu w akwarium elementu różniącego się od innych. Ćwiczenie słownictwa związanego z miejscem, rozmiarem, kolorem i kształtem.