Gry poznawcze dla dzieci mają za zadanie wprowadzić je w niezwykły, otaczający świat, ukazać i przybliżyć różnorodne zagadnienia, a tym samym wyzwolić w nich naturalną ciekawość. Edukacyjne gry poznawcze pozwalają zainteresować małych odkrywców i oswoić, na przykład z gabinetem lekarskim, czy ruchem drogowym oraz podstawami zachowania się na drodze. Za pomocą gier dla przedszkolaków możemy zachęcić maluchy do mycia ząbków oraz znaleźć masę inspiracji do zabaw poza ekranem komputera, na przykład w cienie, teatrzyk, odgadywanie temperatury na termometrze i wiele, wiele innych. Poznawcze gry dla uczniów i młodzieży w atrakcyjnej formie przekazują treści edukacyjne, ćwiczą pisanie, ortografię, słownictwo z różnych zakresów tematycznych w języku angielskim, niemieckim i francuskim.
Zachcianki Jasia, kliknij na przedmiot

Zachcianki Jasia
Gra językowa polegająca na wskazaniu przedmiotu - zachcianki Jasia. Gra poznawcza ćwicząca rozumienie ze słuchu, spostrzegawczość oraz użycie „chciałbym”.

Biurko, wskaż różnice

Biurko
Gra poznawcza polegająca na wskazaniu różnic między dwoma obrazkami. Gra na spostrzegawczość ćwicząca użycie czasu przeszłego, nazwy artykułów biurowych oraz rozumienie ze słuchu.

Sklep sportowy, dobierz

Sklep sportowy
Gra edukacyjna polegająca na dobraniu sprzętu sportowego do osoby. Gra dla przedszkolaków ucząca rozumienia ze słuchu, ćwicząca słownictwo związane ze sportem.

Znajdź różnice

Znajdź różnice
Gra dla przedszkolaków, która polega na znalezieniu różnic między dwoma podobnymi obrazkami. Gra poznawcza rozwijająca spostrzegawczość u małych dzieci.

Fałszerz, znajdź różnice

Fałszerz
Gra na spostrzegawczość w znalezienie różnic między obrazami prawdziwych mistrzów a fałszerza. Gra edukacyjna o historii sztuki, ucząca liczebników od 2 do 6.

Kapelusz magika, wskaż przedmiot

Kapelusz magika
Gra dla przedszkolaków polegająca na wskazaniu tego, co ma się pojawić w kapeluszu magika. Gra poznawcza ćwicząca rozumienie ze słuchu i spostrzegawczość.

Mydło, umyj dziecko

Mydło
Gra edukacyjna mydło polegająca na umyciu dziecka gąbką. Gra dla przedszkolaków ucząca higieny, ćwicząca koordynację ręka-oko.

Zdjęcie rodzinne, wskaż osobę

Zdjęcie rodzinne
Gra dla przedszkolaków we wskazanie na zdjęciu rodzinnym opisywanej osoby. Gra edukacyjna ćwicząca w różnych językach słownictwo dotyczące rodziny i zależności.

Lekarz, dobierz przedmiot

Lekarz
Gra edukacyjna w dobranie lekarstwa do dolegliwości. Gra w doktora ćwicząca słownictwo medyczne, rozumienie ze słuchu i oswajająca z gabinetem lekarskim.

Pozytywka, dobierz klucz

Pozytywka
Gra na spostrzegawczość polegająca na dobraniu klucza, by zagrała pozytywka. Gra dla przedszkolaków ćwicząca nazwy kształtów, stopniowanie i rozumienie audio.