Gry poznawcze dla dzieci mają za zadanie wprowadzić je w niezwykły, otaczający świat, ukazać i przybliżyć różnorodne zagadnienia, a tym samym wyzwolić w nich naturalną ciekawość. Edukacyjne gry poznawcze pozwalają zainteresować małych odkrywców i oswoić, na przykład z gabinetem lekarskim, czy ruchem drogowym oraz podstawami zachowania się na drodze. Za pomocą gier dla przedszkolaków możemy zachęcić maluchy do mycia ząbków oraz znaleźć masę inspiracji do zabaw poza ekranem komputera, na przykład w cienie, teatrzyk, odgadywanie temperatury na termometrze i wiele, wiele innych. Poznawcze gry dla uczniów i młodzieży w atrakcyjnej formie przekazują treści edukacyjne, ćwiczą pisanie, ortografię, słownictwo z różnych zakresów tematycznych w języku angielskim, niemieckim i francuskim.
Portret pamięciowy, narysuj

Portret pamięciowy
Gra poznawcza polegająca na stworzeniu portretu pamięciowego. Gra na rozumienie ze słuchu, ćwicząca słownictwo opisujące twarz i czas przeszły od „MIEĆ”.

Pasjans herbaciany, ułóż

Pasjans herbaciany
Gra karciana w układanie pasjansa, ucząca zwrotów związanych z podawaniem herbaty. Tradycyjna gra logiczna, w której liczy się strategia i spostrzegawczość.

Pająki, złap jak najwięcej

Pająki
Gra na spostrzegawczość w łapanie pająków. Gra zręcznościowa, na czas, ćwicząca rozumienie ze słuchu oraz słownictwo nazywające meble i przyimki miejsca.

Jurek Ogórek, wskaż czego potrzebuje

Jurek Ogórek
Gra dla dzieci polegająca na wybraniu przedmiotu, którego potrzebuje Jurek Ogórek. Gra poznawcza na rozumienie ze słuchu przymiotników określających uczucia.

Lodziarnia, przygotuj lody

Lodziarnia
Gra w lodziarnię, która polega na skomponowaniu lodów według zamówienia. Zabawa w sklep ćwicząca zapamiętywanie i rozumienie ze słuchu oraz nazwy smaków.

Domowe porządki, wykonaj zadania

Domowe porządki
Gra poznawcza, gra w sprzątanie polegająca na wykonaniu zadań z listy. Gra w domowe porządki, która wymaga spostrzegawczości i rozumienia ze słuchu.

Kosmetyczka, spakuj

Kosmetyczka
Gra poznawcza polegająca na spakowaniu kosmetyczki, by wszystko się w niej zmieściło. Układanka ucząca nazw przyborów toaletowych, ćwicząca logiczne myślenie

Gwiezdne wojny, wyślij kosmitów do domu

Gwiezdne wojny - kosmici do domu
Gra na spostrzegawczość, która polega na zbiciu jak największej ilości kosmitów. Gra w gwiezdne wojny, ćwicząca logiczne oraz strategiczne myślenie.

Czarodziej, uwolnij czarodzieja

Zagadka czarodzieja
Gra logiczna, w której masz za zadanie uwolnić dobrego czarodzieja. Zagadka do rozwiązania, ćwicząca spostrzegawczość i myślenie przyczynowo-skutkowe.

Czarodziej, uwolnij czarodzieja

Czarodziej
Gra logiczna, w której masz za zadanie uwolnić dobrego czarodzieja. Zagadka do rozwiązania, ćwicząca spostrzegawczość i myślenie przyczynowo-skutkowe.