Gry poznawcze dla dzieci mają za zadanie wprowadzić je w niezwykły, otaczający świat, ukazać i przybliżyć różnorodne zagadnienia, a tym samym wyzwolić w nich naturalną ciekawość. Edukacyjne gry poznawcze pozwalają zainteresować małych odkrywców i oswoić, na przykład z gabinetem lekarskim, czy ruchem drogowym oraz podstawami zachowania się na drodze. Za pomocą gier dla przedszkolaków możemy zachęcić maluchy do mycia ząbków oraz znaleźć masę inspiracji do zabaw poza ekranem komputera, na przykład w cienie, teatrzyk, odgadywanie temperatury na termometrze i wiele, wiele innych. Poznawcze gry dla uczniów i młodzieży w atrakcyjnej formie przekazują treści edukacyjne, ćwiczą pisanie, ortografię, słownictwo z różnych zakresów tematycznych w języku angielskim, niemieckim i francuskim.
Wyspa, zbuduj tratwę

Wyspa
Gra poznawcza, w której masz zbudować tratwę aby odpłynąć z wyspy. Gra językowa ćwicząca rozumienie ze słuchu i ucząca przyimków określających miejsce.

Sklepy, ustaw w kolejności

Sklepy
Gra poznawcza w ustawienie sklepów w określonym porządku. Gra językowa, która ćwiczy logikę, rozumienie ze słuchu oraz słowa związane z zakupami i miejscami.

Quiz, odpowiedz na pytania

Quiz
Quiz sprawdzający wiedzę na temat Świąt Bożego Narodzenia. Gra, test on line, konkurs dla dzieci, w którym poznają tradycje świąteczne w różnych krajach.

Prezenty Mikołaja, przejdź do bramki

Prezenty Mikołaja
Zręcznościówka, w której masz za zadanie pomóc Mikołajowi przejść drogę do świątecznej bramki. Gra dla dzieci ćwicząca spostrzegawczość i refleks.

Pocztówki, dopasuj elementy

Pocztówki z wakacji
Gra dla dzieci polegająca na dopasowaniu symboli i flag państwa do pocztówki z wakacji. Gra geograficzna, która uczy spostrzegawczości i ciekawego słownictwa.

Kubeczki, odgadnij gdzie jest fant

Kubeczki
Gra na spostrzegawczość, w której masz odgadnąć, pod którym kubeczkiem jest przedmiot. Gra logiczna ćwicząca użycie zdań: przypuszczeń, twierdzeń i przeczeń.

Droga Ozyrysa, przejdź do sarkofagu

Droga Ozyrysa
Zręcznościówka, w której masz za zadanie pomóc mumii faraona Ozyrysa przejść drogę do sarkofagu. Gra dla dzieci, ćwicząca spostrzegawczość i refleks.

Fabryka zabawek, zmontuj jak najwięcej

Fabryka zabawek
Gra dla dzieci polegająca na dopasowaniu części w fabryce zabawek. Gra w łączenie, która zawiera słowa związane z zabawkami, ćwiczy spostrzegawczość, refleks.

Lekcja eliksirów, przygotuj eliksir

Lekcja eliksirów
Gra poznawcza dla dzieci, która polega na przygotowaniu według przepisu eliksiru na lekcję magii. Gra na czas, ćwicząca pamięć i rozumienie ze słuchu.

Duchy, złap jak najwięcej

Duchy
Gra na spostrzegawczość w łapanie duchów. Gra zręcznościowa, na czas, ćwicząca rozumienie ze słuchu oraz słownictwo nazywające meble i przyimki miejsca.