Gry poznawcze dla dzieci mają za zadanie wprowadzić je w niezwykły, otaczający świat, ukazać i przybliżyć różnorodne zagadnienia, a tym samym wyzwolić w nich naturalną ciekawość. Edukacyjne gry poznawcze pozwalają zainteresować małych odkrywców i oswoić, na przykład z gabinetem lekarskim, czy ruchem drogowym oraz podstawami zachowania się na drodze. Za pomocą gier dla przedszkolaków możemy zachęcić maluchy do mycia ząbków oraz znaleźć masę inspiracji do zabaw poza ekranem komputera, na przykład w cienie, teatrzyk, odgadywanie temperatury na termometrze i wiele, wiele innych. Poznawcze gry dla uczniów i młodzieży w atrakcyjnej formie przekazują treści edukacyjne, ćwiczą pisanie, ortografię, słownictwo z różnych zakresów tematycznych w języku angielskim, niemieckim i francuskim.
Lista zakupów, zapisz

Lista zakupów
Gra językowa polegająca na stworzeniu listy zakupów zgodnie z usłyszanym nagraniem. Ćwiczenie pisania ze słuchu, które trenuje pamięć, ortografię i słownictwo.

Hydro-zadanie, połącz rury

Hydro-zadanie
Hydro-zadanie, które polega na obracaniu rur kliknięciami tak, by je ze sobą połączyć i doprowadzić wszędzie wodę. Gra na spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Żarłoczny pies, wskaż na karcie

Żarłoczny pies
Gra weterynaryjna we wskazanie podczas rentgena, co połknął żarłoczny pies. Poćwiczysz tu spostrzegawczość, umiejętność kojarzenia kształtu przedmiotu z nazwą.

Zagubione słowa, znajdź litery

Zagubione słowa
Gra ortograficzna, językowa, która polega na szukaniu liter z zagubionych słów na obrazkach. Poćwiczysz tu spostrzegawczość i literowanie.

Skarb piratów, odnajdź skarb

Skarb piratów
Ekscytująca przygodówka w kilku etapach, polegająca na szukaniu ukrytego skarbu piratów. Gra zręcznościowa, w której poćwiczysz refleks i logiczne myślenie.

Cukierek albo psikus, zbierz cukierki

Cukierek albo psikus
Zręcznościówka, w której masz za zadanie pomóc Matyldzie zebrać jak najwięcej cukierków na Halloween. Gra dla dzieci, ćwicząca spostrzegawczość i refleks.

Wykopaliska, odkop, złóż, wymyśl wygląd

Wykopaliska
Gra przyrodnicza, w której jako paleontolog masz wykopać kości i złożyć szkielet wymarłego zwierzęcia. Zabawa w archeologa, ucząca o faunie sprzed wieków.

Podano do stołu, dobierz sztućce

Podano do stołu
Gra o dobrych manierach, w której trzeba dobrać sztućce do potraw. Gra o savoir vivre zawierająca ciekawostki o daniach ze świata, ucząca zachowania przy stole.

Pogoda, dobierz oznaczenia do miejsc

Pogoda
Gra meteorologiczna w dobranie oznaczeń pogody do prognozy. Gra poznawcza, w której, dzięki rozumieniu ze słuchu, poznasz wyrazy określające pogodę i kierunki.

Savoir vivre - quiz, odpowiedz na pytania

Savoir vivre - quiz
Quiz sprawdzający wiedzę na temat savoir vivre’u. Gra, test on line, konkurs dla dzieci, w którym utrwalą wiedzę o zachowaniu przy stole i dobrych manierach.