logo_yummy             

               


O serwisie  Gry dla przedszkolaków  Gimnazjum  Bajki  Regulamin  Reklama  Blog
O serwisie / Gry dla przedszkolaków

                          Gry dla przedszkolaków to część serwisu YUMMY przeznaczona dla najmłodszej kategorii wiekowej dzieci. Zawarte w niej gry i zabawy dla dzieci podzielone zostały na dwie części (docelowo trzy), różniące się stopniem zaawansowania językowego. Każdy z poziomów dostępny jest w języku polskim, języku angielskim, języku niemieckim oraz języku francuskim.

Gry dla dzieci pogrupowane zostały ze względu na ich temat bądź funkcjonalność na: gry matematyczne, gry poznawcze, gry muzyczne, gry twórcze, łączenie w pary, kuchnia, puzzle, ubieranki oraz kolorowanki.Gry Matematyczne

Gry matematyczne to doskonały sposób na oswojenie przedszkolaków z podstawami matematyki. Edutainment czyli nauka poprzez zabawę to najefektywniejsza forma ćwiczeń. W proponowanych grach dziecko liczy płatki kwiatków, śniegu, figurki, gwiazdki na niebie ma za zadanie powtórzyć ciągi cyfr, dodać bądź odjąć różnego rodzaju przedmioty, łącząc zabawę z nauką podstaw matematyki oraz słownictwa. Oprócz ćwiczenia pamięci wzrokowej zaangażowaliśmy również pamięć słuchową. Powtarzane przez lektorów frazy pomagają utrwalić dziecku prawidłową wymowę i zapamiętać słówka.

Gry Poznawcze

Poznawcze gry dla dzieci mają za zadanie wprowadzić maluchy w niezwykły świat, ukazać i przybliżyć różnorodne zagadnienia oraz wyzwolić w nich ciekawość świata. Gry poznawcze pozwalają zaciekawić małych odkrywców i oswoić na przykład z gabinetem lekarskim, czy ruchem drogowym oraz podstawami zachowania się na drodze. Za pomocą gry możemy zachęcić maluchy do mycia ząbków, oraz możemy znaleźć masę inspiracji do zabaw poza ekranem komputera, na przykład w cienie, teatrzyk, odgadywanie temperatury na termometrze i wiele, wiele innych.


Gry Muzyczne

Gry muzyczne mają na celu przybliżyć dzieciom muzykę. Znaleźć tutaj możemy
gry dla najmłodszych
, w których poznajemy nazwy instrumentów, twórcze gry pozwalające na skomponowaniu własnej melodii i grę, w której poznać możemy
kanony piosenek dla dzieci.


Gry Twórcze

Gry znajdujące się w tej kategorii wspierają twórczy rozwój dzieci, są doskonałą
formą pobudzania kreatywności i wyśmienitą zabawą dla każdego małego artysty,
a jak wiemy każde dziecko jest wybitnym twórcą.


Pary

Gry dla dzieci z kategorii łącznie w pary kształtują w dziecku umiejętność
logicznego myślenia oraz ćwiczą spostrzegawczość. Od wieków gry typu mahjong
czy memo były niezastąpioną rozrywką dla oka i umysłu. W przedstawionych w tej kategorii grach oprócz ćwiczenia pamięci wzrokowej zaangażowaliśmy również
pamięć suchową. Powtarzane przez lektorów frazy pomagają utrwalić dziecku prawidłową wymowę i zapamiętać słówka.


Kuchnia

Zawarte w tej kategorii gry przybliżają dzieciom zagadnienia związane z kuchnią, gotowaniem oraz produktami spożywczymi. Dzieki wirtualnemu gotowaniu dzieci
uczą się korzystać z przepisów, a zdobytą wiedzę mogą wykorzystać przy przygotowaniu wspólnych posiłków.
Dzieci ćwiczą nazwy produktów spożywczych,
czyli jedno z podstawowych zagadnień poruszanych w nauce jęzków obcych . Powtarzane przez lektorów frazy utrwalają słówka i wymowę.


Puzzle

Puzzle to jedne z ulubionych zabaw dzieci. Układanie obrazków ćwiczy skupienie, koordynację spostrzegawczość oraz jak ważną cierpliwość.


Ubieranki

Gry dla dzieci z kategorii ubieranki kształtują w dzieciach poczucie estetyki, myślenia przestrzennego, kreatywność, koordynacji ruchowowej oraz ćwiczą nazewnictwo z zakresu w jakim dana gra jest przygotowana. W przedstawionych tutaj zabawach, oprócz ćwiczenia pamięci wzrokowej, zaangażowaliśmy również pamięć suchową. Powtarzane przez lektorów frazy pomagają utrwalić dziecku prawidłową wymowę i zapamiętać słówka.

Kolorowanki

Kolorowanki to doskonałe gry do kontynuowania poza ekranem komputera.
Większość z nich ma możliwość wydrukowania obrazków do pokolowania.
Kolorowanki kształtują w dzieciach poczucie estetyki, myślenia przestrzennego, kreatywności, koordynacji ruchowej i mogą być doskonałym przygotowaniem
do nauki pisania. W przedstawionych powyżej zabawach oprócz ćwiczenia pamięci wzrokowej, zaangażowaliśmy również pamięć suchową. Powtarzane przez lektorów frazy pomagają utrwalić dziecku prawidłową wymowę i zapamiętać słówka.


                                                     
          


Staramy się ciągle rozwijać i powiększać zasoby serwisu, informując naszych użytkowników o wszystkich nowościach, między innymi poprzez konto na Facebooku, Twitterze oraz na naszym Blogu.

Zapraszamy Państwa do najbardziej twórczego miejsca w internecie.

                                                   

        
  Gry dla przedszkolaków:  Matematyczne Kuchnia Ubieranki Pary Poznawcze Puzzle Muzyczne Kolorowanki Twórcze
  
Gimnazjum:  Francuski i Kontaktujesz
  Bajki:  Kolekcja YUMMY Biblioteka MiniMini


 Copyright © 2010 YUMMY Factory